Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Szosowe Mistrzostwa Polski, Nowy Dwór Mazowiecki

Od kilku lat wyścigi szosowe traktuję jedynie jako fajny trening. Imprezy rangi mistrzowskiej są jednymi z najlepiej organizowanych w kraju wiec, aż chce się w nich wziąć udział. Świetna atmosfera, kibice, relacje live, a przede wszystkim obecność większości  czołowych Polskich zawodniczek to wystarczające powody żeby tutaj być. Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym w 2022 r. rozegrały się na Mazowszu, w Nowym Dworze Mazowieckim. Trasa praktycznie płaska, ale boczne wiatry dawały się mocno we znaki. Już na początku wyścigu poszła ucieczka. Dziewczyny wspólną pracą zrobiły znaczną przewagę nad peletonem. Ja niestety zostałam w głównej grupie. Nie udało nam się dogonić uciekinierek. Mimo wszystko jestem zadowolona z tego wyścigu. Bawiłam się świetnie ściganiem. Przy okazji przetestowałam, że koła przełajowe Dandy Horse świetnie sprawdzają się również w wersji szosowej. Założyłam szytki FMB o szerokości 25 mm. Takie połączenie dało lekki, sztywny i szybki duet.

Inne wpisy:

Gravel Adventure, Świeradów Zdrój

Gravel Adventure należy do serii wyścigów UCI Gravel World Series. Ranga wyścigu zapewniła w Świeradowie Zdrój międzynarodową obsadę. Organizacja i trasa zdecydowanie

Wypadek Adama

W środę, 19 kwietnia nasze życie w jednej chwili się po prostu zatrzymało… Adam wracał z treningu drogą od Morairy do Calpe.

Scroll to Top